Biserica Sf.Maria Voluntari

Despre noi

Biserica Sfanta Maria este o Biserica ortodoxa in stil Maramuresean, ce contine o valoare de patrimoniu spiritual insemnata si unde se afla o colectie de icoane din Scoala D. Nicula Fagaras, Sibiu si din zona Munteniei, Biserica fiind patronata de Maica Domnului carei Sfanta Icoana s-a dovedit a fiind implinitoare a dorintelor.

Ea este mesager si continuator a traditiei crestine ortodoxe romanesti si aducatoare de bucurie spirituala pentru cei care au vizitat-o.

Printre proiectele pe care si le-a propus asociatia Biserica Sfanta Maria, se numara sprijinirea batranilor, a persoanelor nevoiase, a copiilor orfani, dar si de a-i ajuta pe cei care trec prin momente grele sau dificile (depresii, incercari ale vietii, neprevazute) si pe care unii dintre noi greu le putem suporta.

Comments are closed.

Va asteptam!

Ioan 16:33 – „V-am spus aceste lucruri ca sa aveti pace in Mine. In lume veti avea necazuri; dar indrazniti, Eu am biruit lumea.”

Strada Aleea Freziilor, nr 10, Voluntari 077190 România

Directie